W ramach zajęć „Projektowanie 3D” zostały wydrukowane na drukarce 3D zajączki wielkanocne.
#laboratoriaprzyszłości
W ramach zajęć „Projektowanie 3D” zostały wydrukowane na drukarce 3D zajączki wielkanocne.
#laboratoriaprzyszłości
Natasza zajęła I miejsce w swojej kategorii podczas III Wiosennych Mistrzostw w Akrobatyce i Fitness, które odbyły się w Poniecu.
Tadziu zajął III miejsce podczas zawodów crossowych zorganizowanych przez w MX Zaborowo w Lesznie w klasie pitbike 80.
Tymek ze swoją drużyną piłkarską w sobotę zdobył II miejsce w zawodach ITP organizowanych we Wrocławiu.
Natomiast dzień później w Gorzowie Wielkopolskim zdobył III miejsce w turnieju Football Tournament.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
W miniony czwartek, 21 marca, obchodziliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Dawna.
W związku z tym, w naszej szkole również pamiętaliśmy o tak ważnym dniu, zwłaszcza dla naszych uczniów, którzy poprzez poszerzenie swojej wiedzy z zakresu niepełnosprawności, mogą wzbudzić w sobie poczucie empatii i zrozumienia.
Ogłosiliśmy ten dzień tytułem „Dobrze, że jesteście”.
Na ten dzień, każda klasa, miała do przygotowania gazetki tematyczne.
Zostali wyłonieni zwycięzcy.
Z klas 1-3, zwycięską klasą została klasa 2b, a z klas 4-8 klasa 4a! Serdeczne gratulacje!
(Wychowawców klas prosimy o zgłoszenie się do opiekunek samorządu, aby odebrać nagrodę).
Poniżej tematy gazetek wykonanych przez naszych uczniów:
klasa 8 „Tolerancja dla niepełnosprawności”
klasy 7 „ Zespół Dawna”
klasy 6 „Depresja”
klasy 5 „Spektrum Autyzmu”
klasy 4 „ ADHD, stres”
klasy 3 „ Wada wzroku i słuchu”
klasy 2 „Niepełnosprawność ruchowa”
klasy 1 „ Dlaczego kolorowe skarpetki 21 marca ?”
Komisja sędziowska kierowała się następującymi kryteriami oceny wykonanej pracy:
* kreatywność
* zgodność z tematem
* poszerzenie naszej wiedzy, mile widziane były ciekawostki (świat sportu, nauki, filmu…)
* estetyka
* samodzielna praca uczniów (nie lubimy półproduktów).
Tego dnia również, klasy 1-3, zebrały się na boisku szkolnym, gdzie zostały im wręczone niebieskie baloniki, które miały symbolizować tolerancje wobec osób z Zespołem Downa.
Za wsparcie serdecznie dziękujemy!
W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić Światowy Dzień Żaby Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszego wydarzeni!
Powstały bazy zrobione z kocy i śpiworów
Było studio piękności, masażu, planszówki, karty, kolacja i gra w Mafię, którą prowadzili już tym razem sami uczniowie (grają w nią od klasy trzeciej i wciąż nie mają dość ), a ich kreatywność nie miała końca.
To było naprawdę kreatywne popołudnie i wieczór w miłej atmosferze i w doborowym towarzystwie.
P.S. Zrobiliśmy trochę mało zdjęć, ponieważ telefony odłożyliśmy na bok stawiając na jak największą ilość czasu spędzonego ze sobą i wiecie co? Nikomu ich nie brakowało.
W sobotę chętni uczniowie wybrali się do Filharmonii Poznańskiej na Koncert Rodzinny organizowany przez Pro Sinfonika.
Bohaterem była: WALTORNIA.
Koncert pod tytułem: "Cztery rogi świata" okazał się strzałem w dziesiątkę na
naprawdę cudownie spędzony czas!
Następny koncert za miesiąc
Już nie możemy się doczekać!
Mamy nadzieję, że te wyjazdy staną się naszą nową przepiękną tradycją!
https://www.facebook.com/100057257448292/posts/907565974495309/?app=fbl
14 marca z okazji Dnia Liczby Pi w klasie 6b na lekcji matematyki odbyły się zawody drużynowe polegające na zapamiętaniu jak największej ilości cyfr liczby Pi w odpowiedniej kolejności (czas pracy w parach: 15 minut).
To był fascynujący pojedynek, w którym konieczna była dogrywka między trzema drużynami, gdyż aż trzy drużyny zapamiętały podane 50 cyfr.
Poza tym był to niezły trening dla mózgu.
Co ciekawe - uczniowie do dnia dzisiejszego są w stanie dalej wspólnymi klasowymi siłami zapisać 50 cyfr z pamięci.
Bo ćwiczenie pamięci czyni mistrza.
Wielkie brawa!
A Ty? Ile znasz cyfr liczby Pi?
W najbliższy wtorek uczniowie, którzy jedzą obiady w szkolnej stołówce wybiorą się do Włoch!
Czeka na Was Minestrone, Bucatini z kurczakiem w sosie pn. Cztery sery Italia. DELIZIOSO!
Klasa 2a świętowała Międzynarodowy Dzień Matematyki. Z tej okazji uczniowie dowiedzieli się nieco o liczbie π oraz wykorzystali Karty Grabowskiego do wspólnej zabawy.
Nasz przygoda rozpoczęła się od podróży pociągiem. Następnie odwiedziliśmy Hydropolis, gdzie poznaliśmy bardzo dużo ciekawostek na temat wody. Kolejnym punktem naszej wycieczki była wystawa Kolejkowo. Poznaliśmy historię Wrocławia oraz Dolnego Śląska Ostatnim punktem naszego wyjazdu była wystawa klocków Lego. Podziwialiśmy różnego rodzaju ekspozycję wykonane z lego, a także sami mieliśmy okazję stworzyć własne budowle. Zadowoleni oraz zmęczenie wróciliśmy do Leszna Zaczynamy odliczanie do następnej wycieczki szkolnej.
7 marca w Szkole Podstawowej nr 4 w Lesznie odbył się MIEJSKI KONKURS „MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”.
Naszą szkołę reprezentowali: Jan Anders z klasy 3a i Wojciech Kaczmarek z klasy 6b.
Przepięknie przeczytali wylosowane teksty! Wysoki poziom konkursu utrudniał jury wyłonienie zwycięzców. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ tytuł wicemistrza zdobył Wojtek Kaczmarek! Serdecznie gratulujemy!
Jednym z członków jury był autor wielu ciekawych i niezwykle zabawnych książek - Marcin Pałasz.
Po konkursie odbyło się spotkanie autorskie, podczas którego pisarz opowiedział o swej pracy.
Powiedział także bardzo ważne zdanie: „IM WIĘCEJ CZYTAMY, TYM MNIEJ MUSIMY SIĘ UCZYĆ”.
Warto je zapamiętać i często sięgać po książkę.
Gorąco polecamy książki pana Marcina Pałasza, są pełne wesołych i mądrych historii.
Zgodnie z zapowiedzią dzisiejszą Słodką Środę przygotowali nauczyciele klas 1-3, świetlicy szkolnej, biblioteki oraz administracja.
Dziś w naszej szkole w atmosferze "Poniedziałku bez dzwonków" akcentowaliśmy także Ogólnopolski Dzień Przeciwdziałania Depresji, który przypadał w ostatni dzień ferii 23 lutego. Nasi uczniowie z klas 4-8 mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat depresji w quizie wiedzy na ten temat, natomiast z młodszymi uczniami przedyskutowaliśmy ważną emocję jaką jest smutek. Każdy mógł znaleźć imię dla swojego smutku i dzielił się tym, co pomaga, by z dużego smutku zrobił się mniejszy smutek. Zapraszamy do galerii z klas 1-3.
23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przeciwdziałania Depresji.
W naszej szkole, zaakcentujemy ten dzień w najbliższy poniedziałek - 26 lutego, ubierając się na niebiesko. Zachęcamy, aby część Waszej poniedziałkowej garderoby była w tym kolorze, jako symbol świadomości zagrożeń związanych z depresją i powagi tej choroby.
Dnia 9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizz. Z tej okazji uczniowie klas pierwszych wzięli udział w warsztatach kulinarnych w pizzerii ,,Pizza Hut". Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się skąd pochodzi pizza, poznały etapy wykonywania pizzy, dowiedziały się jakie składniki są potrzebne do jej wykonania a na zakończenie samodzielnie przygotowały pizzę. Serdecznie dziękujemy ,,Pizza Hut" za przeprowadzenie wspaniałych warsztatów.
Klasa 7b odbyła podróż z Małym Księciem po wszystkich planetach, doskonale się przy tym bawiąc. Polecamy wszystkim takie lekcje języka polskiego.