• 30cze
     • Komers 2023

      Uczniowie klas ósmych wraz z nauczycielami bawili się na komersie w „Finezji”.
      Impreza zaczęła się od uroczystego poloneza. Potem przyszedł czas na dobrą zabawę oraz szalone tańce do późnego wieczora. 🕺💃🎊
      Bardzo dziękujemy rodzicom za przygotowanie tak wspaniałej imprezy.
   • 30cze
   • 30cze
     • Szkolna debata

      W przededniu wakacji w Naszej Jedynce odbyła się kolejna, II Szkolna Debata, podczas której Uczennice i Uczniowie rozprawiali, dyskutowali, podejmowali ważną dla życia szkoły sprawę.

      Teza debaty brzmiała

      "Brak zadań domowych sprzyja motywacji wewnętrznej, obniża stres, wzmacnia relację Nauczyciel - Uczeń".

      W pierwszej rundzie debaty grupa zwolenników i przeciwników tezy zmagała się ze swymi argumentami, by w kolejnej rundzie zadawać sobie kluczowe pytania i merytoryczne w argumenty odpowiedzi, reprezentując swe stanowiska. Najbardziej emocjonująca część debaty zawierała w sobie pytania publiczności, którą stanowiła społeczność szkoły - Uczniowie klas 5-8 i Nauczyciele.

      Oj działo się...

      Debata zasadniczo spełniła swe cele, zaangażowała wszystkich w dyskusję w duchu szacunku i spokoju, pokazując, iż można trenować i nabywać umiejętności wyrażania swego zdania w kontrowersyjnych tematach.

      Możemy śmiało powiedzieć, że coroczne szkolne debaty to nasza nowa i cenna tradycja. Dziękujemy Wszystkim uczennicom i uczniom, którzy utworzyli drużyny zwolenników i przeciwników oraz licznej zaangażowanej publiczności.