^W górę
 • 1 Szkoła Podstawowa nr 1 w Lesznie
  W samym centrum Leszna, u stóp wiaduktu im. gen. Grota-Roweckiego, w zabytkowym budynku mieści się Szkoła Podstawowa nr 1. Nasza szkoła jest publiczną placówką oświatową, przeznaczoną dla dzieci klas I-VI. Wyróżniają ją kameralne klasy i przytulny wystrój wnętrza. Uczniowie mają zagwarantowane wysokie kwalifikacje kadry nauczycielskiej, indywidualne podejście do każdego z nich oraz wszechobecną rodzinną atmosferę.
 • 2 W Naszej szkole...
  Uczniowie korzystają z licznych bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych, jak np. zespół wokalny - gra na flażoletach i mandolinach, sportowych - nauka gry w tenisa stołowego, sekcja akrobatyczna, nauka gry w warcaby, zajęcia komputerowe, kółko fotograficzne... Uczniowie mają zatem zapewniony wszechstronny rozwój, mają możliwość występowania na scenie oraz brania udziału w konkursach z różnych dziedzin wiedzy.
 • 3 Szkoła przyjazna uczniom...
  Walorem docenianym przez wielu rodziców jest niewielka liczba uczniów w szkole. Dzięki temu w szkole panuje rodzinna atmosfera i dzieci czują się bezpiecznie. W naszej szkole dzieci nie muszą chodzić na dwie zmiany - wszystkie zajęcia szkolne odbywają się w godzinach przedpołudniowych.
 • 4 U Nas jest bezpiecznie...
  Dzieci mają zapewnioną stałą opiekę medyczną, jak również nowoczesne, zaplecze sanitarne. Wielu korzysta ze świetlicy szkolnej, środowiskowej i stołówki. Zdobyliśmy Certyfikat Szkoły z Klasą, który w sposób oficjalny potwierdza podwyższony standard naszej szkoły. Bezpieczeństwo uczniów w szkole stawiamy na pierwszym miejscu. U Nas nikt nie jest anonimowy, każdy uczeń traktowany jest indywidualnie.
 • 5 Nie bez powodu mówią o nas "JEDYNKA"...
  Podsumowując: doskonaląca się kadra nauczycielska, dobra współpraca z Radą Rodziców, pakiet zajęć pozalekcyjnych do wyboru oraz organizowane przez nas w rodzinnej atmosferze festyny, konkursy, kiermasze i inne imprezy szkolne to tylko niektóre z atutów naszej szkoły. Jesteśmy przekonani, że dzieci, które wybrały naszą szkołę, zostaną doskonale przygotowane do dalszej edukacji.
baner

06-09-2018 INTENSYWNE TRZY WAKACTJNE TYGODNIE W SP1

koloniekol

Podczas wakacyjnego wypoczynku można łączyć przyjemne z pożytecznym, tak jak zrobili to uczestnicy półkolonii zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 1 w Lesznie. Trzytygodniowy pobyt został podzielony na tematyczne bloki zajęciowe.

Pierwszy tydzień odbywał się pod przewodnim hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Uczestnicy półkolonii dowiedzieli się, jak ważny dla naszego organizmu jest ruch połączony ze zdrowym odżywianiem. Wiedza teoretyczna współgrała z wiedzą praktyczną, toteż żądni działań młodzi ludzie wspólnie przygotowywali koktajle, sałatki oraz chłodnik. Mniej zdrowym, ale za to pysznym przedsięwzięciem było przyrządzenie gofrów, które były pałaszowane w trybie błyskawicznym. O tężyznę fizyczną dbano poprzez uczestnictwo w zajęciach rekreacyjnych odbywających się w szkolnej auli, w parku Hermana, na Orliku, placu zabaw Rojberkowo(dzielnica Zatorze). Z dużym entuzjazmem dzieci ćwiczyły pod okiem p. Anny Szabel na trampolinach w Jumping Frog oraz uczestniczyły w zajęciach pływackich na basenie przy Szkole Podstawowej nr 7 oraz na pływalni otwartej przy ul. Strzeleckiej 7. Świetnie bawiono się w sali zabaw WMB oraz na bowlingu WMB.

W kolejnym tygodniu nadszedł czas na doświadczenia chemiczne. W naukowy świat wprowadziła młodych naukowców technolog p. Arleta Prałat- Szpurek. Dzieci świetnie poradziły sobie z doświadczeniami typu „chemiczne jojo”, „wulkany” oraz doświadczeniem z napięciem powierzchniowym. Ponadto półkolonia z leszczyńskiej „jedynki” brała udział w zajęciach czytelniczych zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesznie. Zwieńczeniem tygodnia było wyjście do kina Cinema 3D.

Ostatni tydzień był wprowadzeniem w dorosłe życie i zapoznaniem młodszych pokoleń ze specyfiką poszczególnych zawodów. Dzięki uprzejmości pizzerii „U Leona” (ul. B. Chrobrego 51) dzieci miały okazję sprawdzić się w roli kucharza. Sekretarz szkoły p. Małgorzata Bober wprowadziła uczniów w tajniki prac urzędowych, a pielęgniarz zapoznał z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Z niezwykle ważnym zawodem strażaka zaznajomili się uczestnicy półkolonii podczas pobytu w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. Półkolonia z SP1 odwiedziła także redakcję gazety ABC i poznała zawód redaktora. Z zawodem dziennikarza zetknęli się natomiast podczas wizyty w Radio Elka.

Tygodnie były bardzo intensywne, pełne wrażeń, ale też bardzo pouczające. Organizacja wypoczynku i wszelkich atrakcji była możliwa dzięki finansowaniu przez samorząd w ramach akcji „Lato - 2018 w Lesznie". O bezpieczeństwo uczestników oraz o organizację wypoczynku zadbali kierownik półkolonii p. Agnieszka Szymańska oraz wychowawcy p. Joanna Kortylewska, p. Alina Talaga i p. Iwona Giszczyńska. Za nieocenioną i bezinteresowną pomoc, wsparcie psychiczne i ciągły uśmiech dziękujemy serdecznie wolontariuszowi naszej szkoły Alanowi Gruszce.

Copyright © 2013. SP nr 1 w Lesznie - wykonał D.Bojek Rights Reserved.


Facebook

Ten serwis korzysta z plików cookies. Informacje zawarte w cookies wykorzystujemy m.in. w celach statystycznych, funkcjonalnych oraz dostosowania strony do indywidualnych potrzeb użytkownika. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce. Szczegółowe informacje w Polityce ochrony prywatności. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk